62. Jussi Kurikkalan muistohiihdot 12.1.

T U L O K S E T

© Kalajoen Junkkarit

Kilpailun sarjat: M08; N08; M10; N10; M12; N12; M14; N14; M16; N16; M70; N60; N40
; N50; M50; M55; M60; M65; NYL; N20; N18; M18; M20; M40; M45; MYL

M08 Miehet 8 vuotta 1.2 km V

 
Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero
 
  1. Atte Kähtävä             Kalajoen Junkkarit            5.06,7
  2. Emil Kähtävä             Kalajoen Junkkarit            5.52,6       0.45,9
  3. Noel Holm                IF Brahe                      6.02,7       0.56,0
  4. Luukas Tiitto            Haapajärven Kiilat            6.25,2       1.18,5
 
 

N08 Naiset 8 vuotta 1.2 km V

 
Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero
 
  1. Eeda Pietilä             Kokkolan Veikot               5.57,5
  2. Amanda Grannas           IF Brahe                      6.20,1       0.22,6
  3. Frida Nyberg             IF Åsarna                     6.24,5       0.27,0
  4. Aada Pesola              Kaustisen Pohjan-Veikot       7.38,4       1.40,9
  5. Ylva Wikblom             IF Minken                     7.49,1       1.51,6
  6. Clara Söderlund          IF Brahe                      8.24,7       2.27,2
  7. Iida Harmaala            Haapajärven Kiilat           10.36,9       4.39,4

Sarjaluettelo

M10 Miehet 10 vuotta 1.7 km V

 
Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero
 
  1. Joona Ylimäki            Karihaaran Visa               5.10,9
  2. Elias Sundberg           IF Minken                     5.44,8       0.33,9
  3. Nico Ekholm              IF Minken                     5.51,2       0.40,3
  4. Iiro Niemikorpi          Limingan Niittomiehet         6.13,6       1.02,7
  5. Tobias Cederholm         IF Minken                     6.15,5       1.04,6
  6. Vidar Halmesmäki         IF Brahe                      6.17,6       1.06,7
  7. Joonatan Jaatinen        Kalajoen Junkkarit            6.21,4       1.10,5
  8. Niko Niemi               Ylivieskan Kuula              6.23,9       1.13,0
  9. Atte Rautakoski          Kalajoen Junkkarit            6.32,6       1.21,7
 10. Jakob Klemets            IK Falken                     6.38,1       1.27,2
 11. Sigge Ahlfors            IF Minken                     6.43,3       1.32,4
 12. Wiliam Jan Dennis KronholIF Brahe                      6.45,9       1.35,0
 13. Eino Kyösti              Himangan Urheilijat           6.47,2       1.36,3
 14. Aapo Mattila             Himangan Urheilijat           6.51,1       1.40,2
 15. Oliver Rahja             Kalajoen Junkkarit            6.54,9       1.44,0
 16. Matheo Holm              IF Brahe                      6.58,7       1.47,8
 17. Lauri Vuotila            Himangan Urheilijat           7.03,9       1.53,0
 18. Roni Sjölund             IF Brahe                      7.10,2       1.59,3
 19. Eemeli Aarnio            Himangan Urheilijat           7.19,3       2.08,4
 20. Cevin Spets              IF Åsarna                     7.49,7       2.38,8
 21. Peetu Puputti            Kinnulan Kinuski Team         8.10,0       2.59,1
 

Sarjaluettelo

N10 Naiset 10 vuotta 1.7 km V

 
Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero
 
  1. Peppi Poutanen           Karihaaran Visa               5.25,6
  2. Siru Koskela             Halsuan Toivo                 5.49,2       0.23,6
  3. Lilli Eerikäinen         Reisjärven Pilke              6.08,4       0.42,8
  4. Ellinor Forsman          IF Minken                     6.10,0       0.44,4
  5. Martta Pekkala           Haapaveden Urheilijat         6.10,8       0.45,2
  6. Eedith Törmänen          Haapaveden Urheilijat         6.26,1       1.00,5
  7. Oona Pesämaa             Iin Hiihtoseura               6.27,5       1.01,9
  8. Sandra Tiitto            Haapajärven Kiilat            6.29,9       1.04,3
  9. Ronja Aarnio             Himangan Urheilijat           6.31,3       1.05,7
 10. Ella Pesola              Kaustisen Pohjan-Veikot       6.31,9       1.06,3
 11. Daniela Grankull         IK Falken                     6.37,6       1.12,0
 12. Mona Vertanen            Kokkolan Veikot               6.38,1       1.12,5
 13. Minttu Rossi             Karihaaran Visa               6.41,1       1.15,5
 14. Alina Lidsle             Kokkolan Veikot               6.44,4       1.18,8
 15. Aada Junnikkala          Kalajoen Junkkarit            6.54,0       1.28,4
 16. Saana Puputti            Kinnulan Kinuski Team         7.33,5       2.07,9
 17. Nova Enlund              Närpes Kraft Skidförening     7.39,6       2.14,0

Sarjaluettelo

M12 Miehet 12 vuotta 3.2 km V

 
Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero
 
  1. Niilo Kouvalainen        Kiuruveden Urheilijat         9.48,8
  2. Veeti Rahkolin           Limingan Niittomiehet        10.11,3       0.22,5
  3. Hannes Sundberg          IF Minken                    10.29,6       0.40,8
  4. Tony Ahlvik              IK Falken                    10.32,6       0.43,8
  5. Aleksi Jalasaho          Äänekosken Huima             10.35,7       0.46,9
  6. Robin Liljeqvist         IF Minken                    10.38,3       0.49,5
  7. Emil Hahtokari           IF Åsarna                    10.41,2       0.52,4
  8. Lauri Korpela            Saloisten Reipas             10.47,8       0.59,0
  9. William Strandvall       IF Åsarna                    11.14,9       1.26,1
 10. Oliver Lastikka          Kannuksen Ura                11.15,6       1.26,8
 11. Matias Latomaa           Oulun Hiihtoseura            11.23,8       1.35,0
 12. Paavo Kokkoniemi         Haapajärven Kiilat           11.35,9       1.47,1
 13. Elias Eriksson           IF Femman                    11.36,4       1.47,6
 14. Arvi Riutta              Härmänseudun Hiihtäjät       11.36,6       1.47,8
 15. Erik Gäddnäs             IF Brahe                     11.58,1       2.09,3
 16. Miro Knuutila            Ylivieskan Kuula             12.20,5       2.31,7
 17. Sebastian Grankull       IK Falken                    12.59,8       3.11,0
 18. Vilho Käräjäoja          Haapaveden Urheilijat        13.38,7       3.49,9
 19. Jaakko Vuotila           Himangan Urheilijat          13.45,5       3.56,7
 
 

Sarjaluettelo

N12 Naiset 12 vuotta 3.2 km V

 
Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero
 
  1. Minea Miettunen          Karihaaran Visa              10.22,2
  2. Laura Aho                Reisjärven Pilke             10.22,5       0.00,3
  3. Emilia Hakasalmi         Kuivasjärven Aura            10.42,7       0.20,5
  4. Wilma Grannas            IF Brahe                     11.04,9       0.42,7
  5. Klaara Kivistö           Kalajoen Junkkarit           11.10,1       0.47,9
  6. Ellen Biskop             IF Åsarna                    11.12,7       0.50,5
  7. Vilja Pekkala            Haapaveden Urheilijat        11.13,2       0.51,0
  8. Aida Rajala              Kalajoen Junkkarit           11.16,7       0.54,5
  9. Annie Mäenpää            IF Brahe                     11.22,6       1.00,4
 10. Ellen Nyberg             IF Åsarna                    11.27,5       1.05,3
 11. Venla Nisula             Reisjärven Pilke             11.38,1       1.15,9
 12. Sara Cederholm           IF Minken                    11.40,6       1.18,4
 13. Saaga Pesämaa            Iin Hiihtoseura              11.50,6       1.28,4
 14. Alma Syrjä               Kinnulan Kinuski Team        11.52,5       1.30,3
 15. Laura Eerikäinen         Reisjärven Pilke             12.05,8       1.43,6
 16. Reeta Taskila            Haapaveden Urheilijat        12.08,2       1.46,0
 17. Mette Kleemola           Kokkolan Veikot              12.13,8       1.51,6
 18. Jemina Eskola            Kannuksen Ura                12.15,4       1.53,2
 19. Liina-Maija Hietala      Kaustisen Pohjan-Veikot      12.17,2       1.55,0
 20. Ellen Kock               IK Falken                    12.20,7       1.58,5
 21. Sini Harjuhaahto         Saloisten Reipas             12.24,4       2.02,2
 22. Meeri Rautaoja           Kokkolan Veikot              12.45,4       2.23,2
 23. Viivi Fagerudd           IF Brahe                     12.47,3       2.25,1
 24. Sanni Koivula            Seinäjoen Hiihtoseura        13.21,1       2.58,9
 25. Lyyli Niinikoski         Kokkolan Veikot              13.37,8       3.15,6
 26. Iina Kiiskilä            Kokkolan Veikot              14.21,0       3.58,8
 27. Selma Mäkikangas         Oulaisten Huima              14.27,3       4.05,1
 28. Carina Spets             IF Åsarna                    16.15,8       5.53,6
 
 

Sarjaluettelo

M14 Miehet 14 vuotta 4.7 km V

 
Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero
 
  1. Topias Vuorela           Ylistaron Kilpa-Veljet       13.57,3
  2. Joonas Pernu             Himangan Urheilijat          14.10,8       0.13,5
  3. Matias Mutka             Kannuksen Ura                14.19,9       0.22,6
  4. Tatu Syrjä               Kinnulan Kinuski Team        14.45,2       0.47,9
  5. Tuukka Törnvall          Kalajoen Junkkarit           14.47,9       0.50,6
  6. Jaakko Parkkila          Pudasjärven Urheilijat       15.01,6       1.04,3
  7. Joonas Jarkko            Saloisten Reipas             15.04,8       1.07,5
  8. Simon Söderlund          IF Brahe                     15.49,3       1.52,0
  9. Eddie Wikblom            IF Minken                    16.09,2       2.11,9
 10. Adam Holm                IF Minken                    16.15,2       2.17,9
 11. Miro Auvinen             IF Brahe                     16.20,1       2.22,8
 12. Ilmari Kokkoniemi        Haapajärven Kiilat           16.27,5       2.30,2
 13. Filip Dahlnäs            IF Åsarna                    16.57,6       3.00,3
 14. Atte Niemi               Ylivieskan Kuula             17.17,2       3.19,9
 15. Arttu Mäntylä            Haapaveden Urheilijat        17.30,0       3.32,7
 16. Emil Klemets             IK Falken                    17.48,9       3.51,6
 17. Eeli Gäddnäs             IF Brahe                     17.58,3       4.01,0
 18. Elmer Halmesmäki         IF Brahe                     18.37,1       4.39,8

Sarjaluettelo

N14 Naiset 14 vuotta 3.2 km V

 
Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero
 
  1. Wilma Hjerpe             Norrvalla Ski Team            9.33,4
  2. Anna Heikkilä            Kokkolan Veikot              10.00,0       0.26,6
  3. Olivia Kumara            Norrvalla Ski Team           10.06,8       0.33,4
  4. Selma Mäkäräinen         Oulun Hiihtoseura            10.09,9       0.36,5
  5. Vilma Hahtokari          IF Åsarna                    10.13,7       0.40,3
  6. Malin Cederholm          IF Minken                    10.23,8       0.50,4
  7. Emmi Mäenpää             IF Brahe                     10.27,8       0.54,4
  8. Anni Naumanen            Oulun Hiihtoseura            10.43,3       1.09,9
  9. Iiris Savelainen         Haapajärven Kiilat           10.44,1       1.10,7
 10. Kajsa Ekholm             IF Minken                    10.52,8       1.19,4
 11. Lotta Oja                Kalajoen Junkkarit           10.56,7       1.23,3
 12. Wilma Nyberg             IF Åsarna                    11.01,0       1.27,6
 13. Jatta Hiltunen           Kiuruveden Urheilijat        11.07,5       1.34,1
 14. Sanni Tyyskä             Oulaisten Huima              11.12,7       1.39,3
 15. Aliisa Kärkkäinen        Oulun Hiihtoseura            11.19,9       1.46,5
 16. Viivi-Leena Kari         Vetelin Urheilijat           11.24,6       1.51,2
 17. Laura Rönkä              Kiuruveden Urheilijat        11.27,5       1.54,1
 18. Jasmiina Huuskonen       Reisjärven Pilke             11.33,2       1.59,8
 19. Alma Junnikkala          Kalajoen Junkkarit           11.41,2       2.07,8
 20. Kiia Kuusikko            Saloisten Reipas             11.49,9       2.16,5
 21. Sofia Ruusunen           Himangan Urheilijat          12.05,0       2.31,6
 22. Isabella Enlund          Närpes Kraft Skidförening    12.11,9       2.38,5
 23. Iina Rantakangas         Toholammin Urheilijat        12.21,5       2.48,1
 
 

Sarjaluettelo

M16 Miehet 16 vuotta 4.7 km V

 
Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero
 
  1. Antti Harjuhaahto        Saloisten Reipas             13.16,0
  2. Tuomas Laurikainen       Karihaaran Visa              13.28,7       0.12,7
  3. Jesse Ylimäki            Karihaaran Visa              13.29,6       0.13,6
  4. Santtu Outila            Taivalkosken Metsä-Veikot    13.33,6       0.17,6
  5. Oscar Grannas            IF Brahe                     13.57,5       0.41,5
  6. Eemeli Kuiri             Oulun Hiihtoseura            13.57,7       0.41,7
  7. Rasmus Remesaho          Toholammin Urheilijat        14.28,7       1.12,7
  8. Mico Sjölund             IF Brahe                     15.01,5       1.45,5
  9. Kalle Pajala             IF Åsarna                    15.05,8       1.49,8
 10. Viljo Mäkikangas         Oulaisten Huima              16.22,5       3.06,5
 11. Jere Perttu              Oulaisten Taru               16.28,1       3.12,1
 12. Joni Grankull            IK Falken                    17.09,7       3.53,7
 
 

Sarjaluettelo

N16 Naiset 16 vuotta 4.7 km V

 
Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero
 
  1. Sanni Pirttikoski        Oulun Hiihtoseura            13.43,5
  2. Neea Taskila             Oulun Hiihtoseura            14.16,9       0.33,4
  3. Enni-Sofia Saari         Ylivieskan Kuula             14.17,2       0.33,7
  4. Emma Korhonen            IF Femman                    14.20,8       0.37,3
  5. Ida Roponen              Oulun Hiihtoseura            14.29,6       0.46,1
  6. Riina Taskila            Haapaveden Urheilijat        14.35,2       0.51,7
  7. Miina Koivisto           Sievin Sisu                  14.37,9       0.54,4
  8. Assi Hakala              Himangan Urheilijat          14.48,6       1.05,1
  9. Jenni Jaatinen           Kalajoen Junkkarit           15.00,7       1.17,2
 10. Alissa Oja               Himangan Urheilijat          15.09,5       1.26,0
 11. Felicia Granholm         Vörå IF                      15.09,8       1.26,3
 12. Venla Koivula            Seinäjoen Hiihtoseura        15.11,8       1.28,3
 13. Essi Parkkila            Pudasjärven Urheilijat       15.22,4       1.38,9
 14. Cajsa Mäenpää            IF Brahe                     15.29,5       1.46,0
 15. Anni Niku                Haapaveden Urheilijat        15.44,3       2.00,8
 16. Julia Enlund             Närpes Kraft Skidförening    15.46,8       2.03,3
 17. Aida Koivisto            Kortesjärven Järvi-Veikot    15.50,9       2.07,4
 

Sarjaluettelo

M70 Miehet 70 vuotta 3.2 km V

 
Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero
 
  1. Antero Autio             Kiuruveden Urheilijat        10.32,4
  2. Vesa Ranta-Eskola        Saloisten Reipas             10.46,3       0.13,9
  3. Kalervo Pieksämäki       Pihtiputaan Tuisku           11.06,6       0.34,2

Sarjaluettelo

N60 Naiset 60 vuotta 3.2 km V

 
Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero
 
  1. Marjut Vuorenmaa         Oulun Kilpa-Veljet           10.37,3

Sarjaluettelo

N40 Naiset 40 vuotta 3.2 km V

 
Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero
 
  1. Marika Suni-Kähtävä      Kalajoen Junkkarit           14.06,9
  2. Malin Stenman            IF Brahe                     14.08,2       0.01,3
  3. Anu Skog                 Kempeleen Pyrintö            14.19,3       0.12,4
  4. Virve Jouhten            Kempeleen Pyrintö            14.27,1       0.20,2
  5. Ulrika Myrevik-Svenlin   IF Åsarna                    14.32,2       0.25,3
  6. Merja Santaniemi         Oulun Hiihtoseura            15.17,4       1.10,5

Sarjaluettelo

N50 Naiset 50 vuotta 3.2 km V

 
Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero
 
  1. Marjo Ena                IK Falken                    14.44,4

Sarjaluettelo

M50 Miehet 50 vuotta 6.2 km V

 
Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero
 
  1. Simo Törnvall            Kalajoen Junkkarit           16.09,7
  2. Pekka Kukkula            Iin Hiihtoseura              16.30,4       0.20,7
  3. Sören Svenlin            IF Åsarna                    16.38,8       0.29,1
  4. Tommi Hyttinen           Saloisten Salama             16.52,2       0.42,5
  5. Tommy From               IF Åsarna                    17.18,0       1.08,3
  6. Tom West                 IK Falken                    18.21,4       2.11,7

Sarjaluettelo

M55 Miehet 55 vuotta 6.2 km V

 
Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero
 
  1. Stefan Storvall          IF Åsarna                    15.50,9
  2. Jari Mäkelä              Keuruun Kisailijat           16.45,8       0.54,9
  3. Seppo Laukkanen          Iisalmen Visa                18.13,5       2.22,6
  4. Kauko Himanka            Kalajoen Junkkarit           18.34,2       2.43,3
 
 

Sarjaluettelo

M60 Miehet 60 vuotta 6.2 km V

 
Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero
 
  1. Juhani Kumpusalo         Nivalan Urheilijat           17.38,8

Sarjaluettelo

M65 Miehet 65 vuotta 6.2 km V

 
Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero
 
  1. Juhani Jämsä             Toholammin Urheilijat        18.42,6
  2. Mikko Kinnunen           Vetelin Urheilijat           18.43,2       0.00,6
  3. Martti Tenhunen          Kiuruveden Urheilijat        19.00,6       0.18,0
  4. Keijo Salonen            Kuivasjärven Aura            19.21,0       0.38,4
  5. Sune Lind                IK Falken                    19.27,4       0.44,8
  6. Martti Immonen           Oulaisten Huima              20.20,0       1.37,4

Sarjaluettelo

NYL Naiset 6.2 km V

 
Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero
 
  1. Anni Alakoski            Kainuun Hiihtoseura          15.57,7
  2. Marie Sippus             Vörå IF                      16.52,6       0.54,9
  3. Roosa Juuska             Team Skiers                  17.09,5       1.11,8
  4. Elina Mäkitalo           Himangan Urheilijat          17.14,4       1.16,7
  5. Sandra Jordman           Norrvalla Ski Team           17.23,5       1.25,8
  6. Sanna Martikkala         Vuokatti Ski Team Kainuu     17.29,4       1.31,7
  7. Maria Mikkonen           Ski Jyväskylä                17.53,4       1.55,7
  8. Henna Rautiainen         Himangan Urheilijat          18.04,6       2.06,9
  9. Mari Patanen             Saloisten Salama             18.58,5       3.00,8
 10. Minna Patanen            Saloisten Salama             19.06,3       3.08,6
 11. Tanja Kellokumpu         Tupoksen Tuisku              19.23,3       3.25,6
 
 

Sarjaluettelo

N20 Naiset 20 vuotta 6.2 km V

 
Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero
 
  1. Seela Peuralahti         Oulun Hiihtoseura            17.49,4
  2. Petra Alatalo            Alavieskan Viri              20.22,8       2.33,4

Sarjaluettelo

N18 Naiset 18 vuotta 6.2 km V

 
Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero
 
  1. Iida Vuollet             Kalajoen Junkkarit           17.20,8
  2. Iina Koskela             Team Skiers                  17.57,0       0.36,2
  3. Alisa Vuollet            Kalajoen Junkkarit           18.22,9       1.02,1
  4. Aada Peltola             Oulun Hiihtoseura            18.33,3       1.12,5
  5. Viivi Jylänki            Haapaveden Urheilijat        18.48,1       1.27,3
  6. Noora Alatalo            Alavieskan Viri              19.17,0       1.56,2
  7. Salla Tyyskä             Oulaisten Huima              19.57,8       2.37,0
  8. Veera Vähäkangas         Ylivieskan Kuula             20.12,4       2.51,6

Sarjaluettelo

M18 Miehet 18 vuotta 10.7 km V

 
Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero
 
  1. Onni Mäkelä              Keuruun Kisailijat           27.35,3
  2. Miro Jylkkä              Ylivieskan Kuula             27.44,3       0.09,0
  3. Jarkko Reijonen          Ylivieskan Kuula             28.27,9       0.52,6
  4. Jussi-Matti Rahja        Kalajoen Junkkarit           28.33,9       0.58,6
  5. Petrus Genas             Vaasan Hiihtäjät             28.49,8       1.14,5
 
 

Sarjaluettelo

M20 Miehet 20 vuotta 10.7 km V

 
Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero
 
  1. Erkka Kangas             Kuusamon Erä-Veikot          30.00,0
  2. Eetu Lakanen             Perhon Kiri                  30.08,4       0.08,4

Sarjaluettelo

M40 Miehet 40 vuotta 10.7 km V

 
Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero
 
  1. Jani Tuovila             Sievin Sisu                  28.01,5
  2. Kauko Heinikoski         Iin Hiihtoseura              28.18,8       0.17,3
  3. Jussi Mökkönen           Sievin Sisu                  28.54,3       0.52,8
  4. Hannu Kirstinä           Oulun Hiihtoseura            29.06,6       1.05,1
  5. Juha Latomaa             Oulun Hiihtoseura            30.29,7       2.28,2
  6. Jan Grankull             IK Falken                    31.19,2       3.17,7
  7. Markus Ronkainen         Lapin Veikot                 33.19,3       5.17,8
 
 

Sarjaluettelo

M45 Miehet 45 vuotta 10.7 km V

 
Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero
 
  1. Jouni Mäkäräinen         Oulun Hiihtoseura            28.22,1
  2. Erik Holm                IK Falken                    28.35,6       0.13,5
  3. Ari Orava                Seinäjoen Hiihtoseura        28.35,8       0.13,7
  4. Jari Mäntylä             Haapaveden Urheilijat        29.38,2       1.16,1
  5. Stefan Grannas           Vörå IF                      30.41,0       2.18,9
 
 
 

Sarjaluettelo

MYL Miehet 10.7 km V

 
Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero
 
  1. Viljam Knif              IF Åsarna                    26.48,4
  2. Benjamin Sundqvist       IF Minken                    26.52,5       0.04,1
  3. Pekka Karppanen          Saarijärven Pullistus        27.12,4       0.24,0
  4. Esa-Pekka Mustola        Ylivieskan Kuula             27.20,6       0.32,2
  5. Petteri Laurén           Oulun Hiihtoseura            27.33,0       0.44,6
  6. Markus Kanamäki          Saloisten Salama             28.06,1       1.17,7
  7. Elias Valikainen         Kalajoen Junkkarit           28.15,0       1.26,6
  8. Joona Männistö           Oulaisten Huima              29.24,4       2.36,0
  9. Jaakko Kotajärvi         Oulunsalon Vasama            30.02,4       3.14,0
 10. Tero Kähtävä             Kalajoen Junkkarit           31.37,7       4.49,3
 11. Veikka Heinonen          Kokkolan Veikot              33.04,9       6.16,5
 
 Sarjaluettelo