44. Jussi Kurikkalan muistokisat

Tulokset

© Kalajoen Junkkarit
Sarjaluettelo:
N14; M14; N16; N18; N20; NYL; M55; M60; M16; M18; M20; M35; M40; M45; M50; MYL;
Etusivulle


Naiset 14 vuotta 3 km V

44. Jussi Kurikkalan muistokisat          T U L O K S E T             17.3.2002
Kalajoen Junkkarit                        ---------------                 20:27
 
Sija Nimi                     Seura                          Tulos        Ero
 
  1. Tiina Ylisiurua          Iin Hiihtoseura               9.03,9
  2. Marjo Hyyppä             Kälviän Tarmo                 9.10,7      0.06,8
  3. Vilma Nikula             Kalajoen Junkkarit            9.13,1      0.09,2
  4. Elina Polet              Kalajoen Junkkarit            9.16,2      0.12,3
  5. Anu Lankila              Kalajoen Junkkarit            9.18,2      0.14,3
  6. Mari Patanen             Saloisten Salama              9.20,0      0.16,1
  6. Vilma Urpilainen         Perhon Kiri                   9.20,0      0.16,1
  8. Titta Hutunen            Alavieskan Viri               9.28,3      0.24,4
  9. Sini Rajala              Reisjärven Pilke              9.56,6      0.52,7
 10. Tiina Alapöntiö          Himangan Urheilijat           9.57,7      0.53,8
 11. Marjo Perttu             Kalajoen Junkkarit           10.16,7      1.12,8
Poisjääneitä 1 kpl
  -  Pauliina Polet           Kalajoen Junkkarit

Sarjaluetteloon


Miehet 14 vuotta 5 km V

  1. Heikki Kopakka           Alavieskan Viri              14.32,5
  2. Antti Ypyä               Nivalan Urheilijat           14.49,2      0.16,7
  3. Harri Latvakoski         Ylivieskan Kuula             14.51,6      0.19,1
  4. Ville-Petteri Brax       Ylivieskan Kuula             15.44,8      1.12,3
  5. Petri Ylitalo            Kalajoen Junkkarit           16.31,8      1.59,3
  6. Tuomas Saari             Himangan Urheilijat          16.51,1      2.18,6
  7. Arto Ahokas              Toholammin Urheilijat        16.52,1      2.19,6
  8. Tapani Kärjä             Kalajoen Junkkarit           17.04,3      2.31,8
  9. Petri Takkunen           Kalajoen Junkkarit           17.07,1      2.34,6
 10. Juho Nikula              Kalajoen Junkkarit           17.48,9      3.16,4
Poisjääneitä 4 kpl
  -  Aleksi Huhtala           Lohtajan Veikot                             
  -  Jussi Huhtala            Lohtajan Veikot                             
  -  Juha Kanerva             Ylivieskan Kuula                            
  -  Kari Junno               Nivalan Urheilijat

Sarjaluetteloon


Naiset 16 vuotta 5 km V

  1. Pauliina Mäkelä          Sievin Sisu                  16.20,8
  2. Kaisa Saarimaa           Nivalan Urheilijat           16.50,0      0.29,2
  3. Jonna Laurila            Nivalan Urheilijat           16.55,1      0.34,3
  4. Mia-Riitta Vikström      Kokkolan Veikot              17.26,5      1.05,7
  5. Jenni Vetoniemi          Kalajoen Junkkarit           17.45,7      1.24,9
  6. Ruut Tornberg            Yppärin Urheilijat           17.49,3      1.28,5
  7. Tiina Lepistö            Halsuan Toivo                18.02,7      1.41,9

Sarjaluetteloon


Naiset 18 vuotta 5 km V

  1. Terhi Ylisiurua          Iin Hiihtoseura              14.40,2
  2. Jenna Jylkkä             Iin Hiihtoseura              15.11,3      0.31,1
  3. Johanna Mäkelä           Sievin Sisu                  15.24,0      0.43,8
  4. Taru Lyyski              Kokkolan Veikot              15.31,4      0.51,2
  5. Tiina Törmänen           Saloisten Reipas             16.38,8      1.58,6
 Keskeyttäneitä 1 kpl
  -  Sari Vuotila             Himangan Urheilijat

Sarjaluetteloon


Naiset 20 vuotta 5 km V

  1. Minna Wallin             Pyhäjärven Pohti             15.31,3
  2. Maria Isosalo            Ylivieskan Kuula             15.34,2      0.02,9
  3. Johanna Orava            Kiimingin Urheilijat         16.06,2      0.34,9
  4. Maria Nisula             SK Åsen                      17.02,4      1.31,1
  5. Minna Patanen            Saloisten Salama             17.40,7      2.09,4
  6. Päivi Pahkala            Himangan Urheilijat          18.58,8      3.27,5

Sarjaluetteloon


Naiset 5 km V

  1. Marjo Loukkola           Oulun Hiihtoseura            13.57,2
  2. Maire Leppänen           Vuokatti Ski Team Kainuu     14.23,9      0.26,7
  3. Elina Puusaari           Himangan Urheilijat          14.27,6      0.30,4
  4. Virpi Leskelä            Haapajärven Kiilat           14.58,0      1.00,8
  5. Mari Rytilahti           Kiimingin Urheilijat         15.22,8      1.25,6
  6. Taija Lyyski             Kokkolan Veikot              15.36,7      1.39,5
  7. Marika Suni              Kalajoen Junkkarit           16.29,6      2.32,4
  8. Heidi Åbacka             SK Åsen                      17.46,4      3.49,2
  9. Minna Laakso             Toholammin Urheilijat        18.45,9      4.48,7
Poisjääneitä 1 kpl
  -  Sanna-Leena Kaikkonen    Kiuruveden Teräs

Sarjaluetteloon


Miehet 55 vuotta 5 km V

  1. Keijo Kenakkala          Saloisten Salama             15.17,6
  2. Aulis Pieksämäki         Pihtiputaan Tuisku           15.27,7      0.10,1
  3. Heikki Harju             Saloisten Salama             15.32,6      0.15,0
  4. Hannu Nyman              Laitilan Jyske               16.04,1      0.46,5
  5. Ilkka Ylimäki            Nivalan Urheilijat           16.13,9      0.56,3
  6. Matti Luukkonen          Pietarsaaren Hiihtäjät       16.15,8      0.58,2
  7. Asko Häkkilä             Nivalan Urheilijat           17.14,3      1.56,7

Sarjaluetteloon


Miehet 60 vuotta 5 km V

  1. Varma Pekkarinen         Lestijärven Kiisto           14.59,4
  2. Eero Rahkola             Oulun Reipas                 15.09,5      0.10,1
  3. Matti Kivioja            Nivalan Urheilijat           16.06,1      1.06,7
  4. Teuvo Alakylmänen        Muhoksen Voitto              16.20,2      1.20,8
  5. Pentti Kouvalainen       Pyhäjärven Pohti             17.29,6      2.30,2

Sarjaluetteloon


Miehet 16 vuotta 8 km V

  1. Heikki Niemonen          Nivalan Urheilijat           21.46,4
  2. Timo Kanninen            Vetelin Urheilijat           21.55,5      0.09,1
  3. Pyry Liedes              Iin Hiihtoseura              22.24,4      0.38,0
  4. Ari Korpi                Nivalan Urheilijat           22.41,2      0.54,8
  5. Joona Kurikkala          Kalajoen Junkkarit           23.07,6      1.21,2
  6. Mikko Kauppi             Kalajoen Junkkarit           23.17,9      1.31,5
  7. Sami Paavola             Kannuksen Ura                23.23,4      1.37,0
  8. Markku Isokoski          Ylivieskan Kuula             23.31,9      1.45,5
  9. Janne Ruhala             Haapajärven Kiilat           23.39,4      1.53,0
 10. Heikki Palosaari         Oulun Hiihtoseura            23.45,0      1.58,6
 11. Antti Pernu              Oulunsalon Vasama            23.54,9      2.08,5
 12. Aku-Pekka Virsu          Saloisten Reipas             24.20,7      2.34,3
 13. Antti Orjala             Lohtajan Veikot              24.49,4      3.03,0
 14. Ville Yliluoma           Ylivieskan Kuula             25.14,5      3.28,1
 15. Jukka Sorvoja            Oulaisten Huima              25.49,9      4.03,5
 16. Timo Lankila             Kalajoen Junkkarit           26.26,7      4.40,3
 17. Ville Vakkuri            Ykspihlajan Reima            27.40,7      5.54,3
Poisjääneitä 1 kpl
  -  Aleksi Ali-Haapala       Toholammin Urheilijat

Sarjaluetteloon


Miehet 18 vuotta 10 km V

  1. Juho Torvi               Sievin Sisu                  28.13,6
  2. Jussi Tahkokorpi         Haapajärven Kiilat           29.12,5      0.58,9
  3. Mikko Suni               Kalajoen Junkkarit           29.52,1      1.38,5
  4. Antti Vasankari          Saloisten Reipas             30.49,0      2.35,4
  5. Jussi Huhtakangas        Kaustisen Pohjan-Veikot      31.02,4      2.48,8
  6. Janne Huhtala            Ykspihlajan Reima            32.23,4      4.09,8
Poisjääneitä 1 kpl
  -  Tuomas Halonen           Haukiputaan Veikot                          
 Keskeyttäneitä 1 kpl
  -  Ari Hylkilä              Reisjärven Pilke

Sarjaluetteloon


Miehet 20 vuotta 15 km V

  1. Pasi Törmälehto          Haapaveden Urheilijat        47.26,9
  2. Jari Järvelä             Ylivieskan Kuula             48.14,8      0.47,9
  3. Erkki Isokoski           Ylivieskan Kuula             48.41,5      1.14,6
  4. Mikko Mäki-Ullakko       Kannuksen Ura                50.12,7      2.45,8

Sarjaluetteloon


Miehet 35 vuotta 10 km V

  1. Jari Mäkelä              Vetelin Urheilijat           29.51,5
  2. Ismo Parkkonen           Haapajärven Kiilat           32.21,6      2.30,1

Sarjaluetteloon


Miehet 40 vuotta 10 km V

  1. Risto Nikula             Ylivieskan Kuula             28.01,3
  2. Ari Heininen             Ykspihlajan Reima            29.12,0      1.10,7
  3. Ossi Hautalahti          Nivalan Urheilijat           29.35,9      1.34,6
  4. Tapani Ylitalo           Kalajoen Junkkarit           29.45,8      1.44,5
  5. Matti Pelkonen           Kalajoen Junkkarit           31.45,5      3.44,2
  6. Juha Seppälä             Saloisten Salama             31.49,0      3.47,7
  7. Jukka Korkiakoski        Nivalan Urheilijat           33.44,7      5.43,4
Poisjääneitä 1 kpl
  -  Kauko Himanka            Kalajoen Junkkarit

Sarjaluetteloon


Miehet 45 vuotta 10 km V

  1. Lauri Jaakola            Alavieskan Viri              28.01,7
  2. Rainer Nikula            Ylivieskan Kuula             28.51,5      0.49,8
  3. Arto Koivuaho            Haapajärven Kiilat           28.59,4      0.57,7
  4. Veijo Helander           Nivalan Urheilijat           30.22,7      2.21,0
Poisjääneitä 1 kpl
  -  Markku Isokoski          Ylivieskan Kuula                            
 Keskeyttäneitä 1 kpl
  -  Antero Alatyppö          Raution Kisailijat

Sarjaluetteloon


Miehet 50 vuotta 10 km V

  1. Heikki Eskola            Ylivieskan Kuula             27.48,0
  2. Ari Heikkilä             Alavieskan Viri              32.26,1      4.38,1
  3. Sauli Honkala            Pietarsaaren Hiihtäjät       32.33,4      4.45,4
Poisjääneitä 1 kpl
  -  Timo Sorvala             Nivalan Urheilijat

Sarjaluetteloon


Miehet 15 km V

  1. Jukka-Pekka Ojala        Haapajärven Kiilat           38.31,2
  2. Kuisma Taipale           Kalajoen Junkkarit           39.42,8      1.11,6
  3. Tero Similä              Ylivieskan Kuula             40.13,9      1.42,7
  4. Joni Seppä               Inarin Yritys                40.17,5      1.46,3
  5. Hannu Oja                Kalajoen Junkkarit           40.26,7      1.55,5
  6. Veli-Matti Nurkkala      Alavieskan Viri              41.10,1      2.38,9
  7. Jari Jaakkola            Raision Kuula                41.14,1      2.42,9
  8. Marcus Parkkinen         IF Brahe                     42.09,7      3.38,5
  9. Jaakko Peltola           Himangan Urheilijat          42.29,4      3.58,2
 10. Janne Huhtakangas        Kaustisen Pohjan-Veikot      42.31,8      4.00,6
 11. Tommy Haglund            IF Brahe                     42.38,0      4.06,8
 12. Kristian Kiiskinen       Pankakosken Valpas           42.46,9      4.15,7
 13. Juho-Pekka Peltola       Himangan Urheilijat          42.49,7      4.18,5
 14. Simo Törnvall            Kalajoen Junkkarit           43.20,6      4.49,4
 15. Jan Backlund             IF VOM                       43.36,2      5.05,0
 16. Peter Sved               Vaasan Hiihtäjät             43.40,4      5.09,2
 17. Juha Kuusisto            Himangan Urheilijat          44.27,6      5.56,4
 18. Riku Kekki               Sievin Sisu                  48.00,7      9.29,5
 19. Petri Takala             Vetelin Urheilijat           48.51,7     10.20,5
Poisjääneitä 1 kpl
  -  Marko Santapakka         Kalajoen Junkkarit                          
 Keskeyttäneitä 5 kpl
  -  Mauno Juola              Kalajoen Junkkarit                          
  -  Ronnie Emet              IF Brahe                                    
  -  Marko Maaninka           Kuusamon Erä-Veikot                         
  -  Mikko Kouvalainen        Pyhäjärven Pohti                            
  -  Teemu Paavola            Haapaveden Urheilijat

Sarjaluetteloon