45. Jussi Kurikkalan muistokisat

Tulokset

© Kalajoen Junkkarit
Sarjaluettelo:
M10; N10; M12; N14; N12; M14; NYL; N35; N20; N18; N16; M55; M60; M16; M18; M35; M40; M45; M50; M20; MYL; Paluu Etusivulle; Paluu Tuloksiin;


Miehet 10 vuotta 2 km P

45. Jussi Kurikkalan muistokisat          T U L O K S E T             16.3.2003
Kalajoen Junkkarit                        ---------------                 
 
Sija Nimi                     Seura                          Tulos        Ero
 
  1. Veli-Matti Salonpää      Oulaisten Huima               7.46,1
  2. Jani-Pekka Jussila       Lestijärven Kiisto            8.03,9      0.17,8
  3. Tatu Hyyppä              Kälviän Tarmo                 8.24,8      0.38,7
  4. Janne Juusola            Kalajoen Junkkarit            9.24,8      1.38,7

Sarjaluetteloon


Naiset 10 vuotta 2 km P

  1. Iida Pelkonen            Kalajoen Junkkarit            9.05,0
  2. Piia Vähähyyppä          Kälviän Tarmo                 9.22,9      0.17,9
  3. Anni Karelehto           Oulaisten Huima               9.29,4      0.24,4
  4. Anna-Kaisa Saari         Ylivieskan Kuula              9.38,2      0.33,2
  5. Marianne Löf             Kalajoen Junkkarit            9.45,4      0.40,4
  6. Ira Matkaselkä           Oulaisten Huima               9.50,4      0.45,4
  7. Sanna-Maria Saari        Ylivieskan Kuula              9.57,8      0.52,8

Sarjaluetteloon


Miehet 12 vuotta 3 km P

  1. Timo Hakala              Toholammin Urheilijat         9.26,9
  2. Ville Juusola            Kalajoen Junkkarit           10.03,5      0.36,6
  3. Tuomas Saviluoto         Sievin Sisu                  10.07,3      0.40,4
  4. Markus Löf               Kalajoen Junkkarit           10.18,2      0.51,3
  5. Aleksi Somero            Alavieskan Viri              10.20,1      0.53,2
  6. Topias Virta             Ylivieskan Kuula             10.22,8      0.55,9
  7. Markus Kähtävä           Alavieskan Viri              10.58,7      1.31,8
  8. Joni Hyyppä              Kälviän Tarmo                10.59,5      1.32,6
  9. Kalle Roimela            Kalajoen Junkkarit           11.08,7      1.41,8

Sarjaluetteloon


Naiset 14 vuotta 3 km P

  1. Kaisa Torvi              Sievin Sisu                   9.02,6
  2. Heli Jauhiainen          Haapaveden Urheilijat         9.20,3      0.17,7
  3. Laura Joensuu            Saloisten Reipas              9.26,6      0.24,0
  4. Tiina Alapöntiö          Himangan Urheilijat           9.36,8      0.34,2
  5. Aino-Kaisa Keränen       Pyhäjärven Pohti              9.46,9      0.44,3
  6. Saaramaria Salminen      Yppärin Urheilijat           10.03,1      1.00,5
  7. Satu Alasuvanto          Kalajoen Junkkarit           10.07,1      1.04,5

Sarjaluetteloon


Naiset 12 vuotta 3 km P

  1. Niina Korkiasaari        Haapaveden Urheilijat         9.51,6
  2. Katri Vesaluoma          Sievin Sisu                   9.52,1      0.00,5
  3. Annika Jauhiainen        Haapaveden Urheilijat         9.56,5      0.04,9
  4. Mari Laitala             Kalajoen Junkkarit           10.03,7      0.12,1
  5. Heli Vähähyyppä          Kälviän Tarmo                10.29,0      0.37,4
  6. Eeva Palosaari           Oulun Hiihtoseura            10.30,4      0.38,8
  7. Riikka Salonpää          Oulaisten Huima              11.05,5      1.13,9
  8. Venla Nikula             Kalajoen Junkkarit           11.08,6      1.17,0
  9. Marianne Roukala         Kalajoen Junkkarit           11.17,5      1.25,9
 10. Henriikka Salminen       Yppärin Urheilijat           11.24,2      1.32,6

Sarjaluetteloon


Miehet 14 vuotta 5 km P

  1. Eero-Matias Saviluoto    Nivalan Urheilijat           15.45,7
  2. Esa Hakala               Toholammin Urheilijat        15.55,6      0.09,9

Sarjaluetteloon


Naiset 5 km P

  1. Maire Leppänen           Vuokatti Ski Team Kainuu     14.14,7
  2. Terhi Tuukkanen          Ski Team 2000 Perho          14.41,2      0.26,5
  3. Elina Puusaari           Himangan Urheilijat          14.48,6      0.33,9

Sarjaluetteloon


Naiset 35 vuotta 5 km P

  1. Arja Siermala            Kalajoen Junkkarit           16.17,2

Sarjaluetteloon


Naiset 20 vuotta 5 km P

  1. Eija Myllylahti          Haapajärven Kiilat           15.43,4
  2. Elina Löytynoja          Nivalan Urheilijat           15.43,7      0.00,3
  3. Päivi Pahkala            Himangan Urheilijat          16.23,3      0.39,9
  4. Minna Patanen            Saloisten Salama             16.40,6      0.57,2

Sarjaluetteloon


Naiset 18 vuotta 5 km P

  1. Jenna Jylkkä             Iin Hiihtoseura              15.36,0
  2. Aija Hylkilä             Reisjärven Pilke             15.50,0      0.14,0
  3. Johanna Mäkelä           Sievin Sisu                  15.54,8      0.18,8
  4. Tiina Törmänen           Saloisten Reipas             16.10,9      0.34,9
  5. Henna Jauhiainen         Haapaveden Urheilijat        16.18,6      0.42,6
  6. Pauliina Mäkelä          Sievin Sisu                  16.23,6      0.47,6

Sarjaluetteloon


Naiset 16 vuotta 5 km P

  1. Kaisa Saarimaa           Nivalan Urheilijat           16.17,4
  2. Elina Polet              Kalajoen Junkkarit           17.09,8      0.52,4
  3. Anu Lankila              Kalajoen Junkkarit           17.13,4      0.56,0
  4. Riina Salminen           Yppärin Urheilijat           17.16,5      0.59,1
  5. Mari Patanen             Saloisten Salama             17.46,9      1.29,5
  6. Marjo Perttu             Kalajoen Junkkarit           17.59,3      1.41,9
  7. Tanja Karvosenoja        Nivalan Urheilijat           18.08,8      1.51,4
  8. Elina Niskanen           Sievin Sisu                  18.39,5      2.22,1

Sarjaluetteloon


Miehet 55 vuotta 5 km P

  1. Aarno Rajaniemi          Oulaisten Taru               14.46,8
  2. Stig Jussil              IF VOM                       14.47,6      0.00,8
  3. Vesa Ranta-Eskola        Saloisten Reipas             14.55,4      0.08,6
  4. Heikki Hukari            Kokkolan Veikot              15.12,3      0.25,5
  5. Juha Viitasalo           Ullavan Kilpa                15.14,9      0.28,1
  6. Timo Sorvala             Nivalan Urheilijat           15.26,4      0.39,6
  7. Keijo Kenakkala          Saloisten Salama             15.31,7      0.44,9

Sarjaluetteloon


Miehet 60 vuotta 5 km P

  1. Matti Kivioja            Nivalan Urheilijat           14.54,4
  2. Raimo Vuorenmaa          Saarijärven Pullistus        15.12,2      0.17,8
  3. Olavi Himanka            Kalajoen Junkkarit           15.25,5      0.31,1

Sarjaluetteloon


Miehet 16 vuotta 8 km P

  1. Sami Koivula             Kajaanin Hiihtäjät           21.31,1
  2. Sami Paavola             Kannuksen Ura                22.41,6      1.10,5
  3. Tapani Kärjä             Kalajoen Junkkarit           23.00,9      1.29,8
  4. Timo Lankila             Kalajoen Junkkarit           23.24,0      1.52,9
  5. Arto Ahokas              Toholammin Urheilijat        23.25,0      1.53,9
  6. Jukka Hänninen           Haapaveden Urheilijat        23.49,6      2.18,5
  7. Rami Ketola              Toholammin Urheilijat        25.02,7      3.31,6
  8. Timo Levänen             Kannuksen Ura                25.37,2      4.06,1

Sarjaluetteloon


Miehet 18 vuotta 10 km P

  1. Kalle Lassila            Vetelin Urheilijat           25.53,9
  2. Ville Tuukkanen          Ski Team 2000 Perho          26.57,7      1.03,8
  3. Jussi Tuukkanen          Ski Team 2000 Perho          27.12,7      1.18,8
  4. Mikko Suni               Kalajoen Junkkarit           27.51,3      1.57,4
  5. Juho Torvi               Sievin Sisu                  27.55,4      2.01,5
  6. Timo Kanninen            Vetelin Urheilijat           28.04,2      2.10,3
  7. Josef Krokvik            IF Brahe                     28.31,1      2.37,2
  8. Markku Isokoski          Ylivieskan Kuula             28.47,1      2.53,2
  9. Mikko Kauppi             Kalajoen Junkkarit           28.55,9      3.02,0
 10. Heikki Palosaari         Oulun Hiihtoseura            29.18,0      3.24,1
 11. Mikko Luhtaniemi         Kainuun Hiihtoseura          29.20,7      3.26,8
 12. Joona Kurikkala          Kalajoen Junkkarit           29.40,1      3.46,2
 13. Ville Lehtosaari         Ylivieskan Kuula             29.50,8      3.56,9
 14. Juho-Olli Keränen        Pyhäjärven Pohti             31.02,1      5.08,2

Sarjaluetteloon


Miehet 35 vuotta 10 km P

  1. Simo Törnvall            Kalajoen Junkkarit           26.28,3
  2. Jari Kivelä              Himangan Urheilijat          27.04,1      0.35,8
  3. Ismo Parkkonen           Haapajärven Kiilat           28.14,7      1.46,4
  4. Tuomo Ahola              Pihtiputaan Tuisku           28.54,1      2.25,8

Sarjaluetteloon


Miehet 40 vuotta 10 km P

  1. Risto Nikula             Ylivieskan Kuula             27.02,2
  2. Matti Pelkonen           Kalajoen Junkkarit           29.48,2      2.46,0

Sarjaluetteloon


Miehet 45 vuotta 10 km P

  1. Teijo Haapaniemi         Reisjärven Pilke             27.20,4
  2. Rainer Nikula            Ylivieskan Kuula             27.28,6      0.08,2
  3. Arto Koivuaho            Haapajärven Kiilat           27.46,2      0.25,8
  4. Antero Alatyppö          Raution Kisailijat           28.35,7      1.15,3
  5. Sauli Saarimaa           Nivalan Urheilijat           29.36,4      2.16,0

Sarjaluetteloon


Miehet 50 vuotta 10 km P

  1. Jaakko Haatainen         Lapuan Virkiä                28.27,2
  2. Bo Grankull              IK Falken                    28.53,9      0.26,7
  3. Tapio Niemonen           Kannuksen Ura                31.05,6      2.38,4

Sarjaluetteloon


Miehet 20 vuotta 15 km P

  1. Joel Krokvik             IF Brahe                     40.16,3
  2. Juha Auvinen             Pietarsaaren Hiihtäjät       41.54,8      1.38,5
  3. Ari Hylkilä              Reisjärven Pilke             42.38,1      2.21,8
  4. Tuomas Harmaala          Lohtajan Veikot              43.10,4      2.54,1

Sarjaluetteloon


Miehet 15 km P

  1. Tero Similä              Ylivieskan Kuula             37.38,8
  2. Juha Järvinen            Lapuan Virkiä                38.14,8      0.36,0
  3. Kusti Kittilä            Kalajoen Junkkarit           38.32,0      0.53,2
  4. Jukka-Pekka Ojala        Haapajärven Kiilat           38.34,7      0.55,9
  5. Jari Kalliokoski         Kalajoen Junkkarit           38.44,5      1.05,7
  6. Hannu Koivusalo          Vuokatti Ski Team Kainuu     39.18,5      1.39,7
  7. Robert Blomqvist         IF Minken                    39.31,8      1.53,0
  8. Kristian Kiiskinen       Pankakosken Valpas           39.54,9      2.16,1
  9. Ronnie Emet              IF Brahe                     40.08,1      2.29,3
 10. Olli Leinonen            Kainuun Hiihtoseura          40.16,9      2.38,1
 11. Johan Enlund             IF Brahe                     40.20,6      2.41,8
 12. Teemu Paavola            Haapaveden Urheilijat        40.28,2      2.49,4

Sarjaluetteloon