Seurakunnan ja Kalajoen Osuuspankin yhteiset Hippo-hiihdot järjestettiin hiihtomajalla 24.2.2007

Mukana oli 170 hiihtäjää.

 

Tulokset:

 

Tytöt v. 2002- 2005 syntyneet.

 

Tavasti Noora, Alasimi Ronja, Perttula Jessica, Erkkilä Lotta, Kurikkala Anna, Rahja Tilda, Ojala Janette,  Ulvi Taru, Hannula Henni, Hihnala Venla,  Ojala Nelli, Prittinen Riina, Salmu Jonna, Kerola Ilona, Prittinen Katri, Finnilä Iitu, Siirtola Jenna, Nauha Helmi, Kerola Nanni, Hihnala Johanna, Asumaa Sanni, Salmu Milla, Hietala Venla, Ruonala Emmi, Nikula Rebekka, Salmu Laura, Törmälä Tytti, Heikkilä Saana, Mustola Nelli, Kivistö Friida, Siurua Viia, Saarnio Rosita, Saari Neea, Isokääntä Sanna.

 

Pojat v.2002 – 2005 syntyneet.

 

Tavasti Santeri, Kotkavaara Miro, Heikkilä Daniel, Törnvall Topias, Vihelä Viljami, Valliovuo Kristian, Ylitalo Mikael, Nikupaaavo Aleksi, Isopahkala Riku, Heikkilä Aleksi, Heikkilä Jeremias, Liimatta Luka, Nikula Robert, Päivärinta Samuel, Kuusisto Johannes, Juhola Janne, Prittinen Jussi, Häkkilä Hannes, Siermala Jere.

 

Tytöt v. 2001 syntyneet.

 

Heusala Helena, Heikkala Saana, Sorjonen Miia, Finnilä Oona, Turvanen Tuulia, Ylitalo Jasmin, Nikupaavo Katja, Kerola Eveliina, Kivistö Matilda, Saarnio Matilda, Siermala Jemiina.

 

Pojat v. 2001 syntyneet.

 

Tiinanen Juhana, Rahja Jarkko, Niemelä Niilo, Myllylä Ville, Nauha Joonas, Tavasti Jere, Nikula Anders, Männistö Pietari, Saari Niko, Similä Aleksi.

 

Tytöt 7v.  1 km                       Pojat 7v. 1 km

 

1.  Veera  Hietala   7.57                        1.  Eelis Valikainen  6.06

2.  Ella Himanka   8.00                                     2.  Tuomas Törnvall  6.40

3 . Iina Tohila  8.35                                     3.  Riku Nikula  7.44

4.  Roosa Löf  8.52                                     4.  Antti Kärjä  8.08

5.  Aino Rahja  9.00                                     5.  Sauli Hihnala  8.19

6.  Vilma Jaatinen 9.48                        6.  Miko Juola  8.49

7.  Kerttu Rahja 10.06                                   7.  Santeri Helin 9.15                                                            

8.  Henna Valliovuo  10.07                                            8.  Toni Ainali  9.26

9.  Adele Nikula 10.45                                   9.  Samuli Helin  9.35

10. Suvi Ulvi  12.20                                   10. Petri Priuska  9.48

11. Henna Salmu 14.30                         11. Jani Siirilä 10.09

12. Josefiina Kerola 22.00                         12. Riku Salo  10:33

                                                                  13. Severi Helin  11.20

                                                                  14. Alex Heikkilä  12:45

                                                                  15. Petteri Tavasti  14.17

 

 

Tytöt 8v. 1 km                                             Pojat 8v. 1 km

 

1.  Fanni Kivistö  6.40                                     1.  Tommi Törnvall  6.04

2.  Jenni Väyrynen 6.44                                             2.  Mikael Päivärinta  7.26

3.  Oona Heikkala  7.09                       3.  Petteri Priuska  7.30

4.  Riina Paavola  7.41                        4.  Marko Kokko  7.31

5.  Henna Vedenoja 8.32                       5.  Juho Lastikka  7.36

6.  Miina Erkkilä  9.10                                     6.  Robert Salo 8.01

7.  Hinni Kerola 9.25                                     7.  Santeri Lastikka 8.16 

                                                                  8.  Roni Isopahkala  10.01

                                                                  9.  Tuomas Hihnala  13:00                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  

Tytöt 9v.  2 km                                             Pojat 9v. 2 km.

 

1.  Iina Kovalainen  11.56                                   1.  Miika Juusola  11.22

2.  Petra Prittinen  12.08                                            2.  Kalle Niemelä  13.03

3.  Laura Isokääntä  13.05                                   3.  Elias Valikainen 13.08

4.  Saara Männistö  13.53                                            4.  Jani Nikula  13.21

5.  Janina Ojala  14.42                                   5.  Teemu Sippola  14.00

6.  Mirella Saarnio 15.44                       6.  Ville Prittinen 14.13

7.  Ronja Juola  15.54                                   7.  Juho Heikkilä  18.00

8.  Jenna Rahja  15.59

9.  Jenni Ahokas  16.36

10.  Juulia Tiinanen 17.20

 

 

Tytöt 10v. 2 km                                             Pojat 10v. 2 km

 

1. Elina Vetoniemi 11.29                                            1. Jere Siironen 11.18

2. Ella-Maria Himanka 12.45                                            2.  Oskari Tavasti 11.19

3. Fanni Niemelä  12.49                                             3.  Niko Paavola  11.35

4. Henna-Riina Kokko  13.56                        4.  Joona Siira  12.33

5. Kristiina Petäistö 14.04                       5.  Lauri Hihnala  13.07

6. Maaria Päivärinta  15.01                                   6.  Lauri Kärjä  14.56

7.  Jenni Asumaa  16.48                                            7.  Teemu Berli  16.00

 

 

Tytöt 11v.  2 km                                            Pojat 11v. 2 km.

 

1. Sofia Mustola  11.03                                   1. Ville Roimela  9.33

2. Roosa Niemelä  11.07                                            2.  Anttoni Erkkilä  10.04

3.  Emmi Männistö  11.26                                            3.  Juhani Hihnala  14.00

4.  Eveliina Roukala  11.43                                           

5.  Janina Siira  12.32

6.  Jonna Nikupaavo  12.34

7.  Iida Rahja  13.10

8.  Juulia Tavasti  13.51

 

Tytöt 12v. 2 km                                            Pojat 12v. 2 km

 

1.  Iida Väyrynen  10.30                                   1.  Joni Jaakola  7,54

2.  Anni Kärjä  13.18                                   2.  Jukka Manninen  10.15

                                                                  3.  Petteri Niemelä  11.12

 

Tytöt 13v.  2 km                                            Pojat 13v.  2 km

 

1. Heidi Nikupaavo  12.49                                   1.  Toni Penttilä  9.31

                                                                  2.  Ilari Kovalainen  9.58

                                                                  3.  Eemeli Erkkilä  10.28

                                           

                                                                  Pojat  15v.  2 km

 

                                                                  1. Kalle Roimela  8.08